Szkolny Konkurs Recytatorski
[21:37 05.12.2014]

W ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych został ogłoszony Szkolny Konkurs Recytatorski. W eliminacjach, które odbyły się w listopadzie brało udział 46 osób. Do finału przeszło 25 osób, z tego 20 to uczniowie klas 1-3. Finał odbył się 2 grudnia.

Jury doceniło wysoki poziom i interesujący dobór wierszy dokonany przez uczniów klas młodszych i w tej kategorii wiekowej przyznało aż 9 nagród.

Nagrody książkowe otrzymują:
Małgorzata Cieśla i Borys Olszewski – 1 miejsce
Mieszko Szmigel, Julia Lara, Zuzanna Jama i Zofia Hronowska – 2 miejsce
Teresa Orłowska, Karolina Ziętkiewicz i Maria Hronowska – 3 miejsce

W kategorii klas starszych nagrody otrzymują:
Emilia Śmieszkoł – 1 miejsce
Magdalena Korchowiec – 2 miejsce
Monika Suszek – 3 miejsce
Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy.

Gratuluję i dziękuję za udział w konkursie
bibliotekarz – Grażyna Szymańska

[16:11 28.11.2014]

W dniach 24-26 listopada uczniowie klas pierwszych udali się ze swoimi wychowawcami do MBP – Filia 14 na zajęcia literackie „Wszystkie misie nasze są!”. Natomiast uczniowie klas drugich i oddziałów niepełnosprawnych uczestniczyli w zajęciach literacko-muzycznych prowadzonych przez w bibliotekarza szkolnego. Uczniowie poznali historię pluszowego misia. Przybliżono im książki oraz filmy, w których głównymi postaciami są MISIE. Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Zajęciom towarzyszyły zabawy, konkursy i piosenki oczywiście o misiach.

Miejski Konkurs Recytatorski
[21:16 26.11.2014]

W dniu 25 listopada odbył się XIV już Miejski Konkurs Recytatorski pod hasłem "Idzie niebo ciemną nocą..." dla uczniów klas I-III. Zainteresowanie konkursem było ogromne! Wzięły w nim udział dzieci z 18 katowickich szkół, które świetnie opanowały i w aktorski sposób przedstawiły piękne wiersze polskich poetów. Konkurs odbył się w trzech grupach wiekowych. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Wśród nich była uczennica klasy I b Małgorzata Cieśla, która za recytację wiersza Danuty Wawiłow "Jak tu ciemno" zdobyła pierwsze miejsce wśród klas pierwszych. Zaś uczennica klasy III b Zofia Hronowska zdobyła wyróżnienie za piękną interpretację wiersza Ewy Szelburg-Zarębiny "Zamiast słuchać bajek..."
Gratulujemy zwycięzcom.

"Nie pal przy mnie proszę"
[15:56 25.11.2014]

W dniach od 13.11 – 20.11.2014r. uczniowie klas 1-3 oraz klas Sp a, b, c i d realizowali Program Edukacji Antynikotynowej pod hasłem „Nie pal przy mnie proszę” pod patronatem Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
Według danych szacunkowych co roku około 4 mln polskich dzieci narażonych jest na mimowolne wdychanie dymu tytoniowego, czyli na palenie bierne.
Program miał charakter profilaktyczny, przede wszystkim – miał na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

PODSUMOWANIE AKCJI „ ZBIÓRKA DLA BURKA”
[20:31 19.11.2014]

14 listopada 2014r. grupka uczniów klas trzecich, pod opieką Pani Kawałek i Pani Frankiewicz, pojechała do SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT w Katowicach, aby zawieźć zebrane dary dla zwierząt oraz zobaczyć schronisko. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy włączyli się do Akcji "Zbiórka dla Burka" oraz pomogli nam w transporcie darów.

<-- poprzednia strona następna strona -->