Projekt "Bezpieczne wakacje - bezpieczna woda"
[20:36 16.06.2016]

8 czerwca klasy 6a i 6b brały udział w akcji "Bezpieczne wakacje - bezpieczna woda" organizowanej przez katowicką Straż Miejską, ratowników medycznych oraz WOPR. Przy przystani kajakowej na ul. Trzech Stawów uczniowie pod czujnym okiem strażników miejskich, ratowników medycznych i wodnych zdobywali cenne umiejętności i wiedzę. Powszechnie wiadomo, że nauka jest najskuteczniejsza wtedy, gdy jest formą zabawy czy konkurencji. Tak było i tym przypadku. Uczniowie podzieleni na grupy wykonywali zadania, dzięki którym mogli nauczyć się m. in. jak przeprowadza się resuscytację krążeniowo- oddechową, ratuje osobę tonącą oraz przypomnieć zasady bezpiecznego zachowania. Drużyny za swoje dobre odpowiedzi i wypełnione zadania zostały nagrodzone upominkami przydatnymi podczas wakacyjnych wędrówek.

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ZDOBYLI CAŁE PODIUM oraz jedno wyróżnienie.

WIELKIE GRATULACJE DLA NASZYCH PODOPIECZNYCH!!!

Szkolny konkurs czytelniczy
[19:23 16.06.2016]

8 i 9 czerwca odbył się coroczny konkurs dla reprezentacji uczniów klas pierwszych i drugich „Już pięknie czytam”.

Uczestnicy konkursu:
R. Kwaśny, H. Seidel, A. Szczygieł– 1a
K. Kryszczuk, P. Pardela, M. Skrzypiec– 1b
M. Hoffmann-Słobodzian, J. Krzysztofik, O. Różański– 1c
Z. Kempa, N. Kułaga, M. Szmigiel– 2a
O. Adamski, P. Kuś, J. Lara– 2b
M. Barwińska, Z. Jama, K. Ziętkiewicz– 2c

Nagrody otrzymują:
1 miejsce - Alicja Szczygieł
2 miejsce - Radosław Kwaśny
3 miejsce - Paulina Pradela

1 miejsce – Marta Barwińska i Mieszko Szmigel
2 miejsce – Oliwier Adamski i Karolina Ziętkiewicz

GRATULUJĘ
Bibliotekarz - Grażyna Szymańska

Wycieczka klas drugich
[17:11 11.06.2016]

We wtorek 7 czerwca 2016r. klasy II a, II b i II c wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Parku Rozrywki w Inwałdzie. Uczniowie zwiedzili Park Miniatur, w którym mogli zobaczyć i poznać kilkadziesiąt słynnych miniaturowych budowli z całego świata. Przyjemnie spędzili czas w lunaparku na karuzelach i zjeżdżalniach przeznaczonych dla najmłodszych. Dzieci obejrzały również Wystawę Tutenchamona – repliki skarbów jednego z najbardziej znanych egipskich faraonów oraz jego grobowiec. Ponadto mogły sprawdzić swoją orientację w terenie udając się w niezwykłą podróż do Zielonego labiryntu. Wiele emocji wzbudziło Kino 5D – podczas seansu dzieci przeniosły się w głąb ziemi i skorzystały z przejażdżki po wnętrzu opuszczonej kopalni. Uczniowie zwiedzili też Park średniowieczny i Warownię, gdzie odbyła się prawdziwa i ciekawa lekcja historii.

Wycieczkę uważamy za udaną ! Pogoda była wspaniała .Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

I Rodzinny rajd rowerowy SP 66 z Wagabundą
[21:29 09.06.2016]

Dnia 6.06 odbył się "I Rodzinny RAJD ROWEROWY SP 66 Z WAGABUNDĄ". Ścieżki rowerowe Chorzowskiego Parku Śląskiego przemierzyliśmy w grupie liczącej ok. 80 uczestników. O pełny profesjonalizm rajdu zadbali członkowie klubu rowerowego WAGABUNDA. Mogliśmy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Panowie umilili uczniom czas ciekawymi konkurencjami, w których uczniowie naszej szkoły wykazali się zręcznością w jeździe na rowerze. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci z miejskiej komendy w Katowicach. Prelekcję na temat bezpieczeństwa poprowadził policjant z Chorzowa. Dziękujemy nauczycielom, którzy pojechali na rajd w roli opiekunów, dziękujemy rodzicom uczniów, którzy zaangażowali się w przygotowanie poczęstunku. Cieszymy się, że pomysł sportowej integracji przypadł do gustu tak wielu osobom.

Konkurs English Adventure
[21:14 08.06.2016]

3 czerwca 2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs piosenki angielskiej English Adventure. Konkurs zorganizowany został dla chętnych uczniów klas I-III. Już kolejny raz mogliśmy podziwiać wiele talentów wokalnych wśród naszych najmłodszych uczniów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie i pięknie zaśpiewały w języku angielskim. Dziękujemy za wspólną zabawę !

I miejsce w konkursie zajęli :
Maja Skrzypiec z klasy 1b
Adam Galbierski z klasy 1b
Sara Maryniok i Julia Meyer z klasy 2b

II miejsce zajęły :
Alicja Szczygieł z klasy 1a
Michalina Such i Dominika Smolarczyk z klasy 3b

III miejsce zajęły :
Oliwia Słowik z klasy 1a
Karolina Jaworek z klasy 2a

Wyróżnienia otrzymali :
Nadia Maryniok, Malwina Ferdyn oraz Natasza Nierychło z klasy 1a
Julia Kotecka i Natalia Twardoch z klasy 1b
Sara Kotusz, Jonna Stanik, Julia Krzysztofik oraz Anna Margielewicz z klasy 1c

Dziękujemy Szanownemu Jury : Pani Joannie Gembalczyk, Pani Iwonie Korchowiec oraz Pani Barbarze Łukasik.

Magdalena Jesionek oraz uczniowie klas I-III.

<-- poprzednia strona następna strona -->