Warsztaty fizyczno - chemiczne
[16:58 05.04.2017]

31 marca uczniowie klasy 3b uczestniczyli w pokazach i warsztatach fizyczno - chemicznych w Pałacu Młodzieży, w ramach programu Badacz Przyrody. Sami przeprowadzali doświadczenia, z wielkim zaangażowaniem i zaciekawieniem badali właściwości wody : "Czy woda może być twarda lub miękka?"oraz "Kolorowa woda mineralna." Tworzyli również zamknięte i otwarte obwody elektryczne.

Konkurs matematyczno - plastyczny
[16:46 05.04.2017]

Z przyjemnością informujemy, że Natalia Gajdzińska i Alicja Majtyka z klasy 6a zajęły I miejsce w międzyszkolnym drużynowym konkursie matematyczno - plastycznym "Świat figur" organizowanym przez SP nr 10 w Katowicach.
Gratulujemy!

Święto Liczby Pi
[16:29 05.04.2017]

14 marca jak co roku obchodziliśmy Święto Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie mogli uczestniczyć w wielu konkursach. Oto ich wyniki:

Opowiadanie z jak największą liczbą wyrazów z sylabą „pi”:
I miejsce: Magdalena Mirocha klasa 6a
II miejsce: Alicja Szczygieł klasa 2a
III miejsce: Justyna Golbik klasa 4a

Największa liczba kategorii w grze w „Państwa – Miasta”:
I miejsce: Wiktoria Piłat klasa 4a
II miejsce: Jan Kokosza klasa 5b
III miejsce: Wiktoria Wojciechowska – Mazur klasa 4b

Plakat na temat liczby Pi:
I miejsce: Zofia Hronowska i Maria Hronowska klasa 5b
II miejsce: Magdalena Mirocha i Marta Klyszcz klasa 6a
III miejsce: Katarzyna Mucha i Wiktoria Piłat klasa 4a
Wyróżnienia: Magdalena Szulc klasa 4b, Agata Wicher klasa 4b, Wiktoria Pucka klasa 4a, Aleksandra Depta klasa 4a

Konkurs „Jeden z dwunastu”:
I miejsce: Wiktor Kułaga klasa 6a
II miejsce: Kacper Wysocki klasa 6b
III miejsce: Mateusz Godzisz klasa 5b

Konkurs na zapamiętanie największej ilości cyfr liczby Pi:
I miejsce: Natalia Gajdzińska klasa 6a
II miejsce: Jakub Lara klasa 6a
III miejsce: Konstancja Kuś klasa 6a

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok.

"Kot w butach"
[07:37 26.03.2017]

16 i 17 marca 2017r.hol główny naszej szkoły zamienił się w scenę, na której odbyło się przedstawienie bajki „Kot w butach”. W przedstawieniu muzycznym świetnie wystąpiły dzieci z klas pierwszych i trzecich, na co dzień uczęszczające na zajęcia kółka teatralnego.

Zajęcia w Pałacu Młodzieży
[07:17 18.03.2017]

3 marca 2017 r. uczniowie klasy 3c byli na zajęciach w Pałacu Młodzieży w ramach programu Badacz Przyrody. Brali udział w pokazach fizyczno - chemicznych oraz sami wykonywali doświadczenia - z wielkim zaciekawieniem badali właściwości wody, tworzyli obwody elektryczne: zamknięte i otwarte.

<-- poprzednia strona następna strona -->