PROMOCJA ZDROWIA U PROGU WIOSNY
[16:28 27.03.2015]

Tradycyjnie u progu wiosny, w naszej szkole nastąpiło ożywienie wiosenne. Klasy młodsze z wielkim zapałem doskonaliły umiejętność robienia zdrowych kanapek i soków warzywno-owocowych. Chcemy promować zdrowy styl życia w jedzeniu oraz w zwiększaniu aktywności fizycznej, więc zaroiło się od dzieciaków na placu zabaw i boisku. Planujemy wiele imprez rekreacyjno-sportowych, a zaczynamy od zaproszenia przedszkolaków na Olimpiadę na wesoło.

Konkurs plastyczny MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA
[19:12 21.03.2015]

W ramach akcji Ogólnopolskie Wybory Książek został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na okładkę do ulubionej książki, który pani Hanna Kaszuba przeprowadziła w klasach starszych.

Laureaci konkursu:

1 miejsce - Wiktoria Pasecka z klasy 5a
2 miejsce - Kinga Karcz z klasy 6a
3 miejsce - Nicole Gwarecka z klasy 6b

Wyróżnienia:

Krzysztof Urban – 5a, Zuzanna Gadomska – 5b, Martyna Gajdzińska – 6b

Ogólnopolskie Wybory Książek
[18:44 21.03.2015]

Od 23 lutego do 13 marca 2015 r. w szkole organizowane były Wybory Książek. Uczniowie wrzucali do urn wyborczych karty, na których wypisali tytuły najciekawszych książek, które czytali w ostatnim czasie. Przedstawicielki samorządu uczniowskiego, przebrane za postacie z książek, zbierały głosy w wyznaczone dni. W pozostałe dni urny wyborcze znajdowały się na terenie biblioteki.

Piętnastka najpopularniejszych książek

Klasy 1-3

1. Seria Zaopiekuj się mną (Czaruś, mały uciekinier; Na ratunek Rufiemu; Mój niesforny szczeniak; Mały Rubi w tarapatach) - Holly Webb
2. Seria Hania Humorek - Megan McDonald
3. Seria Martynka - Gilbert Delahaye tekst polski Wanda Chotomska
4. Detektyw Pozytywka - Grzegorz Kasdepke
5. Zezia i Giler - Agnieszka Chylińska
6. Seria Klub księżycowej bransoletki - Agnieszka Skórzewska
7. Seria Magiczne drzewo - Andrzej Maleszka
8. Kuba i Buba czyli Awantura do kwadratu - Grzegorz Kasdepke
9. Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata - Daniel Mizieliński, Aleksandra Mizielińska
10. Ciekawski mały delfin; Na ratunek małej myszce - Ariane Chottin
11. Ciekawe dlaczego zamki mają fosy; Ciekawe dlaczego zbudowano piramidy - Philip Steele
12. Pulpet i Prudencja - Joanna Olech
13. Seria Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Martin Widmark
14. Bardzo pomocna mała ośmiornica; Pomocy, mała żabko; Dumny mały paw - Christina Wilsdon
15. Seria Tomek Łebski - Liz Pichon

Klasy 4-6

1. Gwiazd naszych wina * - John Green
2. Hobbit - J. R. R. Tolkien
3. Seria Dziennik cwaniaczka - Jeff Kinney
4. Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa - C.S. Lewis
5. Władca pierścieni - J. R. R. Tolkien
6. Seria Magiczne drzewo - Andrzej Maleszka
7. Seria Harry Potter - J.K. Rowling
8. Seria Mikołajek - René Goscinny
9. Seria Lola - Isabel Abedi
10. Jego wysokość Longin - Marcin Prokop
11. Momo - Michael Ende
12. Tomek na Czarnym Lądzie - Alfred Szklarski
13. Seria Przewodnik prawdziwych tropicieli - Adam Wajrak
14. Trylogia Koalicja szpiegów - Agnieszka Stelmaszyk
15. Labirynt Lukrecji - Agnieszka Chylińska

* Zaskakujący wybór (jak na szkołę podstawową)

Święto liczby Pi
[20:22 17.03.2015]

14 marca obchodzimy święto liczby Pi. W naszej szkole z tej okazji zorganizowane były konkursy dla klas starszych. W pierwszym z nich należało wykonanać prezentację w programie PowerPoint na temat liczby Pi.
I miejsce ex aequo zajęły: Kaja Piotrowska – klasa VI a oraz Martyna Szulc – klasa VI b

Drugi konkurs polegał na zapamiętaniu jak największej ilości cyfr z rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.
Rekordzistką i zdobywczynią I miejsca okazała się Kaja Piotrowska z klasy VI a, która zapamiętała 81 cyfr. Kolejne miejsca zdobyli:
II miejsce – Karolina Dąbrowska – klasa IV a
III miejsce – Kacper Bielski – klasa IV b
Wyróżnienia: Bartłomiej Moś – VI a, Jakub Orzech – IV b, Aurelia Rogóż – VI b, Martyna Gajdzińska – VI b

Największe zainteresowanie wzbudził trzeci konkurs, w którym udział mógł wziąć każdy. Polegał on na odnalezieniu w rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi (rozwieszonej na szkolnych parapetach) czterech kolejnych cyfr oznaczających datę urodzenia (dzień i miesiąc). Szukali starsi uczniowie, szukali młodsi, szukali nawet pracownicy szkoły. Zadanie okazało się trudne i tylko 15 osobom udało się je wykonać.

Wszystkim, którzy włączyli się w obchody tego matematycznego święta dziękujemy i gratulujemy laureatom konkursów.

Teatrzyk kukiełkowy
[09:02 08.03.2015]

Dnia 4 marca 2015r. przyjechał do naszej szkoły teatrzyk kukiełkowy. Uczniowie klas pierwszych i drugich oglądali przedstawienie pt. „Kot w butach”. Po przedstawieniu dzieci mogły potrzymać kukiełki, aby choć przez chwilę poczuć się, jak prawdziwi aktorzy.

<-- poprzednia strona następna strona -->