Konkursy matematyczne
[17:09 19.04.2015]

Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły Martyna Gajdzińska (6b) oraz Kinga Karcz (6a) zajęły I miejsce w międzyszkolnym drużynowym konkursie matematyczno –plastycznym „Świat figur przestrzennych” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Katowicach. Uczestnicy mieli wykonać z papieru pomnik graniastosłupa oraz obliczyć, ile materiału potrzeba na jego wykonanie. Poniżej prezentujemy ich pracę.

W konkursie matematyczno – informatycznym, również organizowanym przez tę szkołę Kacper Bielski (4b) zajął II miejsce. Wykonał on prezentację pt. „Matematyka w życiu codziennym”.

SP nr 10 przeprowadziła jeszcze jeden konkurs „Super Matematyk”. W kategorii klas piątych Maksym Nowak (5b) zajął IV miejsce, a w kategorii klas szóstych Aurelia Rogóż (6b) miejsce V, co również jest dużym sukcesem, ponieważ w obu kategoriach startowali uczniowie z kilkunastu katowickich szkół.

Konkurs recytatorski w języku angielskim
[10:21 12.04.2015]

W dniu 30 marca uczniowie klas 4,5 i 6tych wzięli udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim w języku angielskim.
Poezję w języku Shakespearea recytowali przedstawiciele 3 szkół SP nr 58, SP nr 11 i naszej. Zajęliśmy dobre miejsca i wyróżnienia. Przede wszystkim dobrze się bawiliśmy !

Na poziomie klas czwartych:
I miejsce – Karolina Dąbrowska ( SP 66)
III miejsce – Magdalena Mirocha ( SP 66)

Klasy piąte:
II miejsce – Paulina Sznapka ( SP 66)

Klasy szóste:
II miejsce - Szymon Bąk ( SP 66)
wyróżnienie – Jakub Kwitek (SP 66)

OLIMPIADA PRZEDSZKOLI – 26.03.2015
[17:12 27.03.2015]

Jak co roku o tej porze, w naszej szkole zaroiło się od przedszkolaków, którzy przyszli na OLIMPIADĘ pod hasłem „ Biegam, skaczę, umysł ćwiczę, to mój sposób jest na życie”. Gościliśmy grupy z Przedszkola nr 21, Przedszkola nr 25 i Przedszkola nr 57 w Katowicach. Zabawa była udana, a uśmiechy i głośny doping świadczył o zadowoleniu dzieciaków. Zapraszamy do naszej szkoły kolejnych, nowych uczniów… nowy rok szkolny już niedługo.
Imprezę przygotowały i prowadziły nauczycielki : Mariola Kawałek, Anna Frankiewicz i Ewelina Rybak

Konkurs Bajkowy Świat Europy
[17:01 27.03.2015]

W dniu 25 marca odbył się konkurs dla dzieci sześcioletnich z katowickich szkół i przedszkoli. Uczestnicy konkursu (jedenaście dwuosobowych zespołów) musieli wykazać się znajomością bajek i baśni pochodzących z różnych państw europejskich. Musieli także znać kulturę i cechy charakterystyczne (kuchnie, flagi, stolice, znane budowle) tych krajów. Nina Kułaga i Mieszko Szmigel z klasy I a zajęli II miejsce w konkursie Bajkowy Świat Europy. Gratulujemy!

ZLOT SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH
[16:56 27.03.2015]

Dnia 23.03.2015r. reprezentacja naszej szkoły- członkowie Samorządu Szkolnego ( Martyna Gajdzińska, Kaja Piotrowska i Szymon Bąk ) pojechała do ZSO NR 7 na Osiedlu Witosa, aby uczestniczyć w VI Zlocie Samorządów Uczniowskich. Hasło tegorocznego Zlotu to: „Jak dobrze mieć sąsiada- międzynarodowa współpraca szkół”. Po wysłuchaniu wystąpień prelegentów, młodzież uczestniczyła w warsztatach, na których łączyli się „on line” ze szkołą w Grecji. Może niebawem i w naszej szkole zakiełkuje chęć współpracy ze szkołami z zagranicy.

<-- poprzednia strona następna strona -->