Miejski Konkurs Recytatorski
[21:16 26.11.2014]

W dniu 25 listopada odbył się XIV już Miejski Konkurs Recytatorski pod hasłem "Idzie niebo ciemną nocą..." dla uczniów klas I-III. Zainteresowanie konkursem było ogromne! Wzięły w nim udział dzieci z 18 katowickich szkół, które świetnie opanowały i w aktorski sposób przedstawiły piękne wiersze polskich poetów. Konkurs odbył się w trzech grupach wiekowych. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Wśród nich była uczennica klasy I b Małgorzata Cieśla, która za recytację wiersza Danuty Wawiłow "Jak tu ciemno" zdobyła pierwsze miejsce wśród klas pierwszych. Zaś uczennica klasy III b Zofia Hronowska zdobyła wyróżnienie za piękną interpretację wiersza Ewy Szelburg-Zarębiny "Zamiast słuchać bajek..."
Gratulujemy zwycięzcom.

"Nie pal przy mnie proszę"
[15:56 25.11.2014]

W dniach od 13.11 – 20.11.2014r. uczniowie klas 1-3 oraz klas Sp a, b, c i d realizowali Program Edukacji Antynikotynowej pod hasłem „Nie pal przy mnie proszę” pod patronatem Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
Według danych szacunkowych co roku około 4 mln polskich dzieci narażonych jest na mimowolne wdychanie dymu tytoniowego, czyli na palenie bierne.
Program miał charakter profilaktyczny, przede wszystkim – miał na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

PODSUMOWANIE AKCJI „ ZBIÓRKA DLA BURKA”
[20:31 19.11.2014]

14 listopada 2014r. grupka uczniów klas trzecich, pod opieką Pani Kawałek i Pani Frankiewicz, pojechała do SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT w Katowicach, aby zawieźć zebrane dary dla zwierząt oraz zobaczyć schronisko. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy włączyli się do Akcji "Zbiórka dla Burka" oraz pomogli nam w transporcie darów.

AKCJA „ ZBIÓRKA DLA BURKA” - październik/ listopad 2014r.
[20:25 19.11.2014]

W naszej szkole corocznie angażujemy się do pomocy dla bezdomnych zwierząt w schroniskach. Od kilku lat współpracujemy ze SCHRONISKIEM DLA ZWIERZĄT W KATOWICACH- Dąbrówce Małej. W tym roku zbiórkę karmy dla zwierząt prowadziły klasy trzecie. Akcja "ZBIÓRKA DLA BURKA" cieszyła się dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem naszych uczniów z wszystkich klas. Dziękujemy dzieciom oraz Rodzicom za włączenie się do akcji pomocy bezdomnym zwierzakom!

Konkurs z języka angielskiego
[14:07 16.11.2014]

Uczniowie klas 2, 4 – 6 wzięli udział w olimpiadzie języka angielskiego „Language Challenge – Mała Lingua and Lingua Teens Space” organizowanej przez ogólnopolską sieć szkół języków obcych dla dzieci i młodzieży i pod patronatem Prezydenta Miasta Katowice, pana Piotra Uszoka.

Trzech uczniów zdobyło główne nagrody w swoich grupach wiekowych:
Klasy 2:
1. Magdalena Szulc
2. Jakub Mierzejewski
3. Maciej Szlagor

Klasy 4:
1. Michał Banaś
2. Maciej Paluch
3. Kacper Bielski
3.Wiktor Kułaga

Klasy 5-6
1. Szymon Bąk