LOGO
 
 
 
Aktualności
Szkolny Konkurs Recytatorski
[18:17 14.11.2015]

W dniu 6 listopada odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem Wiersze współczesnych poetów. W finale 33 uczestników z klas I – VI pięknie zaprezentowało wiersze polskich współczesnych poetów.

Jury w składzie pani Jadwiga Jaskólska, pani Wanda Koźmińska-Grzechnik oraz pani Beata Ścierska, oceniało między innymi przekaz wiersza słowem, intonację, zabarwienie emocjonalne. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki i jury po długich obradach wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach, obejmujących klasy I – III i klasy IV – VI.

Zwycięzcami w kategorii klas I – III zostali:

I miejsce
Adam Galbierski z klasy I b
Jakub Piszka z klasy II a
Borys Olszewski z klasy III a

II miejsce
Mieszko Szmigel z klasy II a
Małgorzata Cieśla z klasy II b
Justyna Golbik z klasy III a

III miejsce
Maja Konieczny z klasy I a
Sara Maryniok z klasy II b
Hanna Graca z klasy II c
Karolina Ziętkiewicz z klasy II c

Zwycięzcami w kategorii klas IV – VI zostali:

I miejsce
Zofia Hronowska z klasy IV b

II miejsce
Franciszek Lużyński z klasy IV a
Maria Hronowska z klasy IV b
Marcelina Szczyrba z klasy IV a

III miejsce
Natalia Pudo z klasy VI a

Komisja przyznała również wyróżnienie dla uczennicy klasy IVa Violi Hvozdenko, dla której język polski jeszcze we wrześniu tego roku był językiem obcym.

Organizatorki konkursu, panie Grażyna Szymańska i Małgorzata Brudzewska, gratulują zwycięzcom.


Wycieczka klas drugich
[20:28 08.10.2015]

Korzystając z pięknej jesiennej pogody, uczniowie klas drugich pod opieką swoich wychowawczyń pani Małgorzaty Brudzewskiej, Magdaleny Jesionek, Barbary Jaskulskiej i Beaty Ścierskiej, pojechali na wycieczkę do Przybynowa. Dzieci w czasie warsztatów edukacyjnych poznawały rośliny uprawiane przez rolników w polu. Podczas zajęć plastycznych wykonały ziemniaczane ludki. Zwiedziły Minizoo, gdzie miały możliwość zobaczyć z bliska nie tylko wielbłąda, lamę, krowę rasy szkockiej, ale też karmić kozy. Świetnie bawiły się na placu zabaw. Na koniec próbowały regionalnej ziemniaczanej potrawy – pieczonek.

Zobaczcie, jak świetnie uczyli i bawili się drugoklasiści.


Prace czwartoklasistów
[20:23 08.10.2015]

Niebanalne pomysły... niebanalni uczniowie..., a oto niebanalne efekty ich prac. Takie zaproszenia z okazji zbliżającego się Dnia Nauczyciela wykonali uczniowie klas IV.

Konkurs "Nudna Matematyka"
[18:38 02.10.2015]

W dniach 28 - 29 września uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych brali udział w XXIV Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Nudna Matematyka”. Z naszej szkoły w I etapie konkursu brało udział 19 osób.

Do półfinału przeszli uczniowie:

Maksymilian Broda – klasa 4a
Mateusz Godzisz – klasa 4b
Jan Kokosza – klasa 4b
Wiktor Kułaga – klasa Va
Kacper Wysocki – klasa Vb
Maksym Nowak – klasa VI b

Gratulujemy i trzymamy kciuki za II i III etap, które odbędą się pod koniec października.

V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
[17:54 02.10.2015]

Dnia 25.09.2015r. obchodziliśmy V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ramach obchodów tego święta każdy, kto chciał mógł poddać się egzaminowi ze znajomości tabliczki mnożenia i uzyskać tytuł MT EXPERT. Wśród zdobywców tego zaszczytnego tytułu nie zabrakło również nauczycieli. Ogółem w naszej szkole do egzaminu przystąpiło 130 osób, a 74 z nich uzyskało tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Rekordzistką wśród wszystkich klas okazała się V a, w której tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia uzyskało aż 15 osób.

Patrol egzaminacyjny wyruszył również poza szkołę zachęcając do udziału w obchodach święta przypadkowych przechodniów. W tym roku towarzyszyła nam pani redaktor z Polskiego Radia Katowice, którą zainteresowało obchodzone przez nas święto. Byliśmy jedną z dwóch katowickich szkół, które wzięły udział w obchodach Dnia Tabliczki Mnożenia. Zapytaliśmy 20 przechodniów, tylko 6 z nich podjęło próbę zdania egzaminu i 5 uzyskało tytuł MT EXPERT.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.


<-- poprzednia strona następna strona -->
created by -Katarzyna Bałdys- copyright © by -Szkoła Podstawowa nr 66 w Katowicach- 2009