Miejski Konkurs Recytatorski
[19:05 13.12.2016]

8 grudnia piętnaścioro uczennic i uczniów naszej szkoły wzięło udział w drugiej już edycji Miejskiego Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "Mój wiersz dla Św. Mikołaja" organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Gliwickiej. W konkursie wzięło udział ponad stu uczestników z katowickich szkół podstawowych. Nasi uczniowie znaleźli się w ścisłej czołówce. Oto lista zwycięzców:

I miejsce – Nina Kułaga i Jakub Piszka z klasy III a,
III miejsce – Małgorzata Cieśla z klasy III b i Zofia Hronowska z klasy Vb
wyróżnienie – Malika Khelouf z klasy I a

Warsztaty naukowe
[18:43 13.12.2016]

6 grudnia uczniowie klasy III a pojechali do Pałacu Młodzieży na kolejne naukowe warsztaty dotyczące elektryczności w ramach projektu Badacz Przyrody. Tym razem dzieci poznawały prawa rządzące przepływem prądu i prowadziły doświadczenia z tym związane. Dzieci również wykorzystywały elementy budowy i programowania robotów typu LEGO, co dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Biesiada Śląska
[17:40 06.12.2016]

Biesiada Śląska w naszej szkole odbyła się 1 XII 2016r. W tym roku zaproszonym gościem był Pan Marek Szołtysek. W programie mieliśmy przedstawienie o Mikołaju (po śląsku) oraz występy naszych uczniów. Wszyscy świetnie się bawili poznając śląskie tradycje,zwyczaje i gwarę.

Miejski Konkurs Recytatorski
[19:24 30.11.2016]

23 listopada odbyła się kolejna edycja Miejskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I-III pod hasłem Przyroda w poezji. Wzięły w nim udział dzieci z 15 katowickich szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Nadia Olszewska z klasy I a, Alicja Szczygieł z klasy II a oraz Jakub Piszka z klasy III a.

I miejsce w kategorii klas pierwszych zajęła Nadia Olszewska, recytując wiersz Stanisława Pagaczewskiego „Odlot szpaków”. Gratulujemy.

JESIENNY PRZEGLĄD POEZJI I PIOSENKI
[19:17 30.11.2016]

21 listopada 2016r. w naszej szkole odbył się JESIENNY PRZEGLĄD POEZJI I PIOSENKI. Do wspólnego śpiewania zaprosiliśmy dzieci z okolicznych przedszkoli. Gośćmi były dzieci z Przedszkola „Wesołej Ludwiczki”, „Krasnala Hałabały” , „Króla Maciusia” ,” Wróbelka Elemelka”, „Epionkowo” ,” MadzikPlace” , „Papy Smerfa”. Gospodarzami imprezy były nasze pierwsze klasy. Wszystkie występy były bardzo udane. GRATULUJEMY dzieciom i wychowawcom !

<-- poprzednia strona następna strona -->