Jasełka klas drugich
[11:46 29.12.2014]

Uczniowie klas drugich, którzy uczestniczyli od września 2014r.w zajęciach Koła teatralnego zorganizowanego w ramach Środowiskowego Programu Profilaktyki „Bliżej siebie” pod opieką Pani Małgorzaty Brudzewskiej przygotowali Jasełka świąteczne. Występ spodobał się bardzo wszystkim widzom. Był wesoły, zabawny i bardzo profesjonalny. Oto kilka zdjęć. Dziękujemy młodym aktorom i ich opiekunce. Gratulujemy!!!

Turniej "Na tropach baśni"
[12:25 14.12.2014]

W czwartek, 11 grudnia uczniowie klasy IVa: Magdalena Korchowiec, Alicja Majtyka i Wiktor Kułaga reprezentowali naszą szkołę w 14 Turnieju o Puchar Dyrektora SP 1. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem NA TROPACH BOHATERÓW BAŚNI – BAŚNIE Z PÓŁNOCY POLSKI. W konkursie brały udział 3- osobowe drużyny z klas III – V. Nasza drużyna ukończyła bardzo trudną rywalizację na 6 miejscu. Do wyróżnienia premiowanego nagrodą zabrakło im tylko 1,5 punktu.

Gratuluję i dziękuję za udział w tegorocznym turnieju.
Bibliotekarz – Grażyna Szymańska

MIEJSKI KONKURS CZYTELNICZY „NOWE PRZYGODY MIKOŁAJKA”
[16:46 11.12.2014]

09 grudnia uczennice klasy 4a Karolina Dąbrowska i Emilia Śmieszkoł reprezentowały naszą szkołę w VI edycji Miejskiego Konkursu Czytelniczego „Nowe przygody Mikołajka”, który odbył się tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 5 im. Leona Kruczkowskiego w Katowicach. Konkurs jak zwykle wymagał bardzo szczegółowej znajomości treści książki. Karolina Dąbrowska wykazała się świetną znajomością przygód Mikołajka i zdobyła wyróżnienie - (5 miejsce) za które otrzymała od organizatorów dyplom i książkę.

GRATULUJĘ
bibliotekarz – Grażyna Szymańska

Biesiada Śląska
[18:06 08.12.2014]

4 grudnia 2014r. już po raz dziesiąty organizowaliśmy w naszej szkole Śląską Biesiadę.Na oknach szkoły pojawiły się plakaty z ilustrowanym słownikiem gwary śląskiej, a klasy młodsze poznając stroje śląskie wykonały na lekcjach piękne galandy i czaka górnicze, w których występowały na Biesiadzie. Cała szkoła wypełniła się śląskimi piosenkami i tańcami no i oczywiście nie zabrakło pysznych sznitek z tustym i ogórków kiszonych...Dziękujemy Rodzicom oraz wszystkim, którzy pomagali przy naszej zabawie.
Biesiadę przygotowały nauczycielki: Mariola Kawałek, Anna Frankiewicz, Ewelina Rybak, Barbara Łukasik, a dekorację - pani Hanna Kaszuba.

Szkolny Konkurs Recytatorski
[21:37 05.12.2014]

W ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych został ogłoszony Szkolny Konkurs Recytatorski. W eliminacjach, które odbyły się w listopadzie brało udział 46 osób. Do finału przeszło 25 osób, z tego 20 to uczniowie klas 1-3. Finał odbył się 2 grudnia.

Jury doceniło wysoki poziom i interesujący dobór wierszy dokonany przez uczniów klas młodszych i w tej kategorii wiekowej przyznało aż 9 nagród.

Nagrody książkowe otrzymują:
Małgorzata Cieśla i Borys Olszewski – 1 miejsce
Mieszko Szmigel, Julia Lara, Zuzanna Jama i Zofia Hronowska – 2 miejsce
Teresa Orłowska, Karolina Ziętkiewicz i Maria Hronowska – 3 miejsce

W kategorii klas starszych nagrody otrzymują:
Emilia Śmieszkoł – 1 miejsce
Magdalena Korchowiec – 2 miejsce
Monika Suszek – 3 miejsce
Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy.

Gratuluję i dziękuję za udział w konkursie
bibliotekarz – Grażyna Szymańska

<-- poprzednia strona następna strona -->