Konkurs "Osiedlowy Omnibus"
[18:51 03.06.2014]

Dnia 30.04.2014r. odbyła się kolejna edycja REJONOWEGO KONKURSU „OSIEDLOWY OMNIBUS”. Uczniowie klas trzecich SP nr 59, 66 i ZSI nr 1 walczyli o tytuł Omnibusa. Każdy miał do rozwiązania test. Oprócz testu musiał wykazać się sprawnością ruchową oraz zręcznością manualną. Jury przewodniczyła pani Bożena Kotulska – doradca metodyczny.

Zwycięzcy:
I miejsce Szymon Matyja SP 59
II miejsce Marta Adamek SP 59
III miejsce Jan Turula ZSI 1

Gratulujemy!

[18:27 02.06.2014]

Uczennica naszej szkoły Nina Nowak z klasy VI b zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym "Co w trawie piszczy?"
Gratulujemy sukcesu!

Wizyta w Straży Pożarnej
[20:30 29.05.2014]

12 maja 2014r. klasy drugie uczestniczyły w zajęciach w Straży Pożarnej w Katowicach. Był to Miejski Projekt Profilaktyczno-Edukacyjny pt: "Florek w małej strażnicy". Uczniowie mieli okazje zapoznać się z nowoczesnym sprzętem strażaków, wejść do wozów, przymierzyć stroje strażackie oraz pobawić się w Małej Strażnicy. Przypomnieliśmy też sobie numery alarmowe oraz sposoby udzielania pierwszej pomocy. Wizyta w Straży była bardzo udana i polecamy takie zajęcia innym klasom.
Nauczycielki Mariola Kawałek i Anna Frankiewicz

Wyniki konkursu "Baśniowa Matematyka"
[17:49 29.05.2014]

Międzyszkolny Konkurs Polonistyczno - Matematyczny dla klas piątych "Baśniowa Matematyka" rozstrzygnięty.

Wyniki:
I miejsce: Ewa Kowalczyk SP nr 59
II miejsce: Wiktoria Celej SP nr 45
III miejsce: Magdalena Brzozowska SP nr 66

Wyróżnienia:
Wiktoria Odwaga SP nr 59, Zofia Lorenc SP nr 59, Kinga Karcz SP nr 66

Pozostali uczniowie otrzymują dyplom uczestnika.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Nagrody i dyplomy zostaną przekazane do szkół do dnia 20.06.2014r.

Konkurs „Już pięknie czytam” - II część
[18:07 26.05.2014]

22 maja odbyła się druga część konkursu „Już pięknie czytam”, tym razem dla uczniów klas II. Uczniowie czytali wylosowane wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz fragmenty opowiadań „Kacperiada”- Grzegorz Kasdepke. Jury oceniało płynność i poprawność czytania oraz interpretację utworów. Następnie uczniowie musieli wypełnić test sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Uczestnicy konkursu:
Klasa II a: W. Doroz, K. Kuś, Z. Miecznikowski, J. Pyrzyk, W. Zimoląg
Klasa I b: N. Delakowicz, M. Godzisz, M. Hronowska, Z. Hronowska, W. Mucha, J. Późniak

Nagrody książkowe otrzymują:
Wojciech Zimoląg - 1 miejsce
Konstancja Kuś - 2 miejsce
Mateusz Godzisz - 3 miejsce

Wyróżnienia: Zofia Hronowska i Wojciech Mucha

Gratuluję i dziękuję za udział w konkursie bibliotekarz – Grażyna Szymańska

<-- poprzednia strona następna strona -->