LOGO
 
 
 
Aktualności
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
[22:19 15.09.2016]

Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty!
Zgodnie z tradycją naszej szkoły Panią Dyrektor, dzieci i rodziców, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły przywitali uczniowie i uczennice klas trzecich, którzy pod opieką swoich wychowawczyń przygotowali akademię z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Uroczystą akademię poprowadził nowy przewodniczący Samorządu Szkolnego naszej szkoły. W trakcie uroczystości mogliśmy również poznać uczniów z nowego pocztu sztandarowego. Szczególnie gorąco zostały przywitane dzieci rozpoczynające naukę w klasach pierwszych. W nowym roku szkolnym 2016/2017 życzymy uczniom świetnych ocen i radości ze zdobywania wiedzy, a gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły wytrwałości.


Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Literacki LEGO ergo SUM
[23:24 17.06.2016]

10 czerwca uczennice klas piątych Magdalena Korchowiec i Lena Siedlecka reprezentowały naszą szkołę w pierwszej edycji Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczo-Literackiego LEGO ergo SUM dla Uczniów Szkół Województwa Śląskiego. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem CZYTELNICZE WĘDRÓWKI MITOLOGICZNE Z PERCYM JACKSONEM.
Konkurs, obejmujący bardzo obszerny materiał, składał się z części indywidualnej - test z 5 tomów powieści Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy oraz zespołowej: quizy, zabawy o tematyce mitologicznej i filmowej ( „Mitologia” J. Parandowski i 2 ekranizacje filmów o Percym Jacksonie).
Miło mi poinformować, że Lena Siedlecka zdobyła 1 miejsce w teście indywidualnym.

GRATULACJE bibliotekarz – Grażyna SzymańskaWybory na przewodniczącego samorządu uczniowskiego
[12:46 17.06.2016]

W dniu 16.06.2016r. odbyło się głosowanie w klasach III – V na przewodniczącego samorządu uczniowskiego. Ze względu na remis pomiędzy dwoma kandydatami, konieczna była II tura.

Oto jak przebiegały wybory:
I tura:
J. Lara – 35 głosów
N. Gajdzińska – 35 głosów
K. Dąbrowska – 17 głosów
K. Borowiecka – 17 głosów
W. Śmieszkoł – 14 głosów
M. Mirocha – 12 głosów
Oddano 133 głosy, w tym 3 nieważne.

II tura:
J. Lara – 69 głosów
N. Gajdzińska – 55 głosów

Przewodniczącym szkoły został Jakub Lara, zastępcą Natalia Gajdzińska.

Gratulujemy!

Komers klas szóstych
[21:55 16.06.2016]

W dniach 14 – 15 czerwca odbyła się wycieczka klas szóstych połączona z komersem. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali zabytkowy kościółek w Dębnie i pływali statkiem po zalewie Czorsztyńskim podziwiając malownicze zamki. Był również czas na zakupienie pamiątek i spacer po tamie. Po przyjeździe do Jaworek było ognisko z kiełbaskami i czas na odpoczynek. O godzinie 18 rozpoczęła się uroczysta kolacja, a po niej dyskoteka. Drugiego dnia po śniadaniu szóstoklasiści wyruszyli do Wąwozu Homole. Trasa miejscami była trudna, jednak przepiękne widoki były nagrodą za wysiłek. Po obiedzie był już wyjazd do Katowic z postojem w Szczawnicy, gdzie był czas na kolejne pamiątki i lody.

Wycieczka była udana. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.Projekt "Bezpieczne wakacje - bezpieczna woda"
[20:36 16.06.2016]

8 czerwca klasy 6a i 6b brały udział w akcji "Bezpieczne wakacje - bezpieczna woda" organizowanej przez katowicką Straż Miejską, ratowników medycznych oraz WOPR. Przy przystani kajakowej na ul. Trzech Stawów uczniowie pod czujnym okiem strażników miejskich, ratowników medycznych i wodnych zdobywali cenne umiejętności i wiedzę. Powszechnie wiadomo, że nauka jest najskuteczniejsza wtedy, gdy jest formą zabawy czy konkurencji. Tak było i tym przypadku. Uczniowie podzieleni na grupy wykonywali zadania, dzięki którym mogli nauczyć się m. in. jak przeprowadza się resuscytację krążeniowo- oddechową, ratuje osobę tonącą oraz przypomnieć zasady bezpiecznego zachowania. Drużyny za swoje dobre odpowiedzi i wypełnione zadania zostały nagrodzone upominkami przydatnymi podczas wakacyjnych wędrówek.

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ZDOBYLI CAŁE PODIUM oraz jedno wyróżnienie.

WIELKIE GRATULACJE DLA NASZYCH PODOPIECZNYCH!!!


<-- poprzednia strona następna strona -->
created by -Katarzyna Bałdys- copyright © by -Szkoła Podstawowa nr 66 w Katowicach- 2009