Zajęcia literacko - edukacyjne dla klas trzecich
[22:41 22.12.2016]

W grudniu klasy trzecie wzięły udział w zajęciach literacko-edukacyjnych "Magiczny okres świąt Bożego Narodzenia" w Miejskiej Bibliotece Publicznej (Filia nr 14 . W czasie zajęć zostały przybliżone dzieciom nie tylko polskie, ale również zagraniczne tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia.

Warsztaty pieczenia pierników
[21:07 15.12.2016]

Czy wiecie jak upiec tradycyjne toruńskie pierniki? Dziewczynki i chłopcy z klas III już wiedzą! Konieczna jest mąka, cynamon, pieprz, gałka muszkatołowa, miód i sporo cierpliwości, aby przygotowane ciasto dojrzało przez 12 tygodni.
W grudniu uczniowie klas III pojechali na warsztaty pieczenia pierników do Silesia City Center, gdzie piekli pierniki pod czujnym okiem piernikowej Wiedźmy i piernikowego Mistrza. Zobaczcie jak świetnie dzieci się bawiły.

Turniej Baśni
[17:25 15.12.2016]

XVI TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA SP 1 „NA TROPACH BOHATERÓW BAŚNI– BAŚNIE Z POŁUDNIA EUROPY”
13 grudnia odbyła się już szesnasta edycja Turnieju Baśni. W tym roku naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z uczennic klasy 4 b: Malwina Bułka, Martyna Mularczyk, Magdalena Szulc.
Dziewczyny musiały wypełnić test składający się z 93 pytań konkursowych w 14 kategoriach.
Miło mi poinformować, że dziewczyny wywalczyły wyróżnienie i tylko 1 punkt dzielił je od 3, a 2 punkty od drugiego miejsca.
Gratulacje
bibliotekarz – Grażyna Szymańska

Miejski Konkurs Recytatorski
[19:05 13.12.2016]

8 grudnia piętnaścioro uczennic i uczniów naszej szkoły wzięło udział w drugiej już edycji Miejskiego Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "Mój wiersz dla Św. Mikołaja" organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Gliwickiej. W konkursie wzięło udział ponad stu uczestników z katowickich szkół podstawowych. Nasi uczniowie znaleźli się w ścisłej czołówce. Oto lista zwycięzców:

I miejsce – Nina Kułaga i Jakub Piszka z klasy III a,
III miejsce – Małgorzata Cieśla z klasy III b i Zofia Hronowska z klasy Vb
wyróżnienie – Malika Khelouf z klasy I a

Warsztaty naukowe
[18:43 13.12.2016]

6 grudnia uczniowie klasy III a pojechali do Pałacu Młodzieży na kolejne naukowe warsztaty dotyczące elektryczności w ramach projektu Badacz Przyrody. Tym razem dzieci poznawały prawa rządzące przepływem prądu i prowadziły doświadczenia z tym związane. Dzieci również wykorzystywały elementy budowy i programowania robotów typu LEGO, co dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń.

<-- poprzednia strona następna strona -->