Program Promocji Zdrowia

Odwiedź nas na Facebooku
Promocja Zdrowia SP 66

CZYM JEST EDUKACJA ZDROWOTNA?
to proces, w trakcie którego wszyscy uczą się dbać o zdrowie własne i innych, dlatego w naszej szkole koncentrujemy się na uświadamianiu związków między zdrowiem człowieka a jego stylem życia oraz środowiskiem fizycznym i społecznym.

PROGRAM PROMOCJI ZDROWIA
Główny cel programu to stwarzanie przez szkołę warunków i sytuacji dydaktycznych umożliwiających realizację zdrowego stylu życia, a w konsekwencji doprowadzenie do poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie oraz rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny

NASZ PROGRAM ZAWIERA NASTĘPUJĄCE ETAPY DZIAŁAŃ:
• Edukacja zdrowotna
• Higiena. Higiena umysłowa
• Zdrowie psychiczne i rozwój społeczny. Bezpieczeństwo i rodzina. Komunikacja, partnerstwo, umiejętności prospołeczne.
• Edukacja zdrowotna. Higiena odżywiania
• Aktywność ruchowa
• Bezpieczeństwo. Życie bez nałogów
• Ekologia

12 września 2016r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Drugiego Śniadania :)

Projekt "Bezpieczne wakacje - bezpieczna woda"

I Rodzinny rajd rowerowy SP 66 z Wagabundą

Miejski Konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"

Olimpiada Przedszkolaków

Florek w Małej Strażnicy

„ZDROWY- KOLOROWY DZIEŃ WIOSNY”.

Zajęcia z jazdy na rolkach

PROMOCJA ZDROWIA – KRWIODAWSTWO

ZAWODY KLAS III NA AWF

Klasy młodsze z wielkim zapałem doskonaliły umiejętność robienia zdrowych kanapek i soków warzywno-owocowych.

Program Edukacji Antynikotynowej pod hasłem „Nie pal przy mnie proszę” pod patronatem Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Turniej piłki nożnej

W ramach lekcji przyrody klasy miały trening ze znajomości zdrowego żywienia. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć "zakochane" kanapki.

17.06.2016 wspólna gra rodziców i dzieci to już tradycja naszej szkoły - walka o PUCHAR w piłce nożnej była niezwykle zacięta :) Gratulacje dla finalistów, ale też dla wszystkich grających

Występ cheerleaderek

Coś dla ciała ... Sałatki owocowe

Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej