Regulamin szkolnego ubioru

REGULAMIN SZKOLNEGO UBIORU
I WYGLĄDU UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 66
IM. JANUSZA KORCZAKA W KATOWICAch

Postanowienia dotyczące ubioru ucznia:

1. Ubiór powinien być schludny i czysty;
2. Dopuszcza się dowolną kolorystykę;
3. Długość spódnicy nie może być krótsza niż do połowy uda;
4. W okresie letnim ubiór nie może przypominać stroju plażowego ani bielizny (dekolty nie mogą być „wycięte”, pępek powinien być zakryty)
5. Obowiązującym strojem na uroczystości szkolne są:
• Biała bluzka lub koszula
• Spódnica – dziewczęta, granatowe lub czarne długie spodnie – chłopcy
• Strój galowy nie powinien mieć aplikacji, dziur, ćwieków itp.
6. Ze względów bezpieczeństwa uczennice nie powinny nosić obuwia na wysokich obcasach, a obuwie noszone podczas zajęć na sali gimnastycznej powinno mieć jasną podeszwę.
7. Podczas zabaw i dyskotek uczniowie mogą nosić dowolne, oryginalne stroje.

Postanowienia dotyczące wyglądu ucznia:

1. Fryzura ucznia powinna być estetyczna i schludna
• Nie powinna mieć tzw. dredów, wyciętych wzorków we włosach;
• Nie powinno się farbować włosów i robić trwałej ondulacji;
2. Nie wolno mieć makijażu;
3. Zabrania się uczniom nosić długich kolczyków. Nie mogą ich umieszczać w nosie, pępku i innych częściach ciała za wyjątkiem uszu.
4. Dopuszcza się noszenie niekonwencjonalnych fryzur podczas zabaw i dyskotek szkolnych.

Postanowienia dotyczące nakryć wierzchnich:

1. Uczniowie klas I-III przechowują nakrycia w wyznaczonych przez nauczyciela miejscach;
2. Uczniowie klas IV-VI przechowują odzież w szatni ogólnej;
3. Uczniowie mają obowiązek zdejmować wszelkie nakrycia głowy w budynku szkolnym.

Postanowienia dodatkowe:

1. W budynku szkolnym nie wolno używać deskorolek, hulajnóg, rolek, rowerów, piłek;
2. Zabrania się przynoszenia do szkoły ostrych narzędzi za wyjątkiem przyborów wyznaczonych przez nauczycieli ( zabezpieczone przybory muszą być przechowywane w tornistrze i mogą być użyte tylko na właściwej lekcji pod kontrolą nauczyciela).
3. Podczas lekcji zakazuje się korzystania z telefonów komórkowych, dyktafonów, aparatów fotograficznych, magnetofonów, kamer, pagerów i innych urządzeń elektronicznych z wyjątkiem specjalnego zalecenia nauczyciela.