Nasi absolwenci

Szkoła podstawowa nr 66 może pochwalić się wieloma wybitnymi absolwentami, którzy zdobywali laury w różnych dziedzinach.

Znani ludzie sportu:
Kilkoro naszych absolwentów odnosiło i wciąż odnosi sukcesy sportowe. W dziedzinie piłki nożnej mamy absolwentów, którzy grali w ekstraklasie (bracia Małkowscy, Dawid Plizga, Tomasz K.). Tomasz Hołota jest instruktorem tenisa ziemnego organizującym turnieje w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Z kolei Anna W. prowadzi zajęcia tenisa ziemnego dla dzieci. Mamy też wybitnego trenera karate, Marka Szukalskiego, który od lat zajmuje czołowe miejsca w międzynarodowych mistrzostwach karate. Jest posiadaczem 2 dan czarnego pasa.

Artyści:
Wybitnym muzykiem odnoszącym sukcesy i wspierającym nas w szkolnych imprezach i akademiach jest syn naszej nauczycielki, Wojciech Kaszuba, który gra na trąbce. Naszą absolwentką była też nieżyjąca już niestety wybitna aktorka Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Wybitni absolwenci z innych dziedzin:
Absolwentem naszej szkoły jest Michał Marcinkowski - prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Piast" w Katowicach. Dzięki jego pomocy na szkolnych murach powstały ciekawe, kolorowe graffiti.
W naszej szkole uczył się również Marcin K. - dziś sławny architekt, który m.in. współtworzył zabudowę ronda im. Jerzego Ziętka w Katowicach.
Wielu z naszych absolwentów po ukończeniu szkoły postanowiło pozostać w sferze oświaty i kontynuowało naukę w tym kierunku. Kilkoro z nich jest obecnie dyrektorami szkół i przedszkoli, są wykładowcami na uniwersytetach i nauczycielami w szkołach. Mamy też wśród absolwentów osoby odnoszące sukcesy jako prawnicy i działający w służbie zdrowia. Ciekawostką może być kariera absolwenta, który został podróżnikiem.

Najmłodsi absolwenci.
Już nasi najmłodsi absolwenci, którzy opuścili szkołę kilka lat temu, odnoszą sukcesy. Hanna Gościniak, Marcin Sztuka i Andrzej Socha otrzymali wróżnienia w konkursie „Kangur”. Dodatkowo Hanna zamieściła kilka swoich wierszy w tomiku poezji. Ale to nie wszystko. Ta sama Hania otrzymała nagrodę dyrektora II stopnia, wyróżnienie w miejskim konkursie plastycznym "Mój Chorzów" oraz zajęła 4 miejsce w biegu na orientację w WPKiW. W tym samym biegu nasza inna absolwentka Magdalena Hamerla zajęła 7 miejsce.
Patryk Lisek (obecnie lat 16) od ponad dwóch lat zamuje się stylizacją, współpracował z dosyć znanymi nazwiskami w Polsce, ma na koncie dwie sesje do nowojorskiego magazynu (w tym jedna okładkowa), który został wydany w papierze
The Spoiler`s Hand.

Kilku byłych uczniów stanowi obecnie kadrę nauczycielską w naszej szkole.
Mariola Kawałek – nauczycielka w klasach 1-3, odnosiła wielkie sukcesy tańcząc w zespole „Tysiąclatki”.

Anna Fryc – nauczycielka języka rosyjskiego i wychowawczyni w świetlicy, odnosiła sukcesy sportowe, zajęła m.in. 5 miejsce w międzynarodowych zawodach strzeleckich „Braterstwo i Przyjaźń”.

Iwona Korchowiec – jest nauczycielką języka angielskiego w naszej szkole, ale także na wyższej uczelni.

Marcin Parlicki – nauczyciel wychowania fizycznego, od lat odnosi sukcesy w tenisie ziemnym, w ubiegłym roku wygrał turniej MASTERS i został liderem rankingu Grand Prix Amatorskiego Tenisa Śląskiego 2012 roku.